Zadzwoń
+48 48 361 51 00
Wyślij
wiadomość
Nawiguj
Jak dojechać?

34 miliony na inwestycje w szpitalu

Budowa Centrum Rehabilitacji, zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, przebudowa poradni specjalistycznych, remont wind, wdrażanie systemu e-usług – to tylko niektóre z tegorocznych  inwestycji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. W sumie pochłoną one prawie 34 mln złotych.

– Już w zeszłym roku zapowiedziałem, że nie będziemy szczędzić pieniędzy na Radomski Szpital Specjalistyczny. Zależy nam na poprawie komfortu i bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Radomia. Dlatego na przykład remontujemy poradnie, kupujemy sprzęt czy remontujemy widy wyprzedzając w ten sposób postulaty radnych. Zapewniam, że także w przyszłorocznym budżecie miasta potrzeby naszego szpitala będą mocno zaakcentowane – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Największa inwestycja realizowana obecnie w szpitalu to budowa Centrum Rehabilitacji. W nowym budynku zakończone zostały prace konstrukcyjne, a w starym kończy się montowanie okien i wykonywane są prace elewacyjne. Jednocześnie trwa budowa parkingów i dróg dojazdowych. Koszt prac w 2019 roku to niemal 18 milionów złotych. Zakończenie całej inwestycji i przeprowadzka z ulicy Giserskiej nastąpi w przyszłym roku.

Jednym z ważniejszych zadań zrealizowanych w tym roku była przebudowa pomieszczeń na parterze Poradni Specjalistycznych przy ulicy Lekarskiej. Gruntownie została wyremontowana Poradnia Dermatologiczna i Poradnie Specjalistyczne dla dzieci i młodzieży wraz z punktem szczepień. Wygląd zupełnie zmieniła Rejestracja, gdzie dodatkowo wdrożono nowy system obsługi pacjentów. Teraz trwa natomiast procedura przetargowa dotycząca przebudowy Poradni Stomatologicznych. To kolejna i zarazem ostatnia poradnia w budynku przy ul. Lekarskiej, która zostanie wyremontowana.

W najbliższych dniach rozpocznie się remont wind. Szpital rozstrzygnął przetarg na realizację tego zadania i firma, która wygrała postępowanie może rozpoczynać prace. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu pacjentów szpitala, w tym w szczególności osób niepełnosprawnych. Dzięki modernizacji, poprawi się też komfort pracy personelu medycznego. Windy będą spełniały aktualne normy techniczne, zostaną zastąpione bezpiecznymi, szybkimi, energooszczędnymi dźwigami. W windach zostanie zainstalowany monitoring, pojawią się też informacje głosowe. Prace zakończą się w grudniu 2019 roku. Ich koszt to 496 tysięcy 920 złotych brutto. Wyremontowanych zostanie 5 wind: w budynku głównym szpitala i w pawilonie, w którym funkcjonuje oddział dziecięcy, dializ i dermatologii.

W oddziałach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przybywa również nowoczesnego sprzętu. Oddział Kardiologiczny otrzymał USG z głowicą 4D, system telemetrii, aparat RTG cyfrowy z ramieniem C, stół do testów pochyleniowych i system Holtera EKG-8 szt. Z kolei Szpitalny Oddział Ratunkowy wzbogacił się o 10 kardiomonitorów z centralą monitorującą i wyposażeniem, a Poradnia Gastroenterologiczna otrzymała ramię C.

W najbliższym czasie Radomski Szpital Specjalistyczny będzie miał do dyspozycji także nowy angiograf kardiologiczny, defibrylator, litotrypter, audiometry, kabinę do fototerapii oraz szafy chłodnicze na leki i nowe łóżka szpitalne z wyposażeniem i szafkami.

W tym roku Radomski Szpital Specjalistyczny zakupił również karetkę. Samochód służy do przewozu pacjentów. Nowa karetka zastąpiła wysłużonego Peugeota z 2004 roku. Samochód nie miał noszy i w związku z tym można nim było przewozić jedynie pacjentów w pozycji siedzącej.

Szpital buduje także własne ujęcie wody. Realizacja inwestycji właśnie wkroczyła w końcowy etap. Koszt tegorocznych prac to prawie 2,5 mln złotych. Wprowadzane są również e-usługi oraz najnowszy projekt e-apteka, czyli system przechowywania i podawania leków. – To jeden z projektów, na który otrzymaliśmy pieniądze od Marszałka Województwa Mazowieckiego. Chcielibyśmy aby podobne kwoty wpływały do nas także z budżetu centralnego. Niestety w czasie tej kadencji otrzymaliśmy zaledwie 320 tysięcy złotych, czyli mniej niż jeden procent wydatków jakie w tym roku ponosimy na inwestycje. Uważam, że Radomski Szpital Specjalistyczny zasługuje na to, aby otrzymać wsparcie także z budżetu państwa – podkreśla wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

 

 

Fundusze Europejskie, Program Regionalny

Kontakt

Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego

ul. Lekarska 4
26-610 Radom
+48 48 361 51 00 +48 48 361 53 00

Kontakt