Budowa Centrum Rehabilitacji zakończona

Zakończyła się budowa Centrum Rehabilitacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Kompleks składa się z dwóch budynków: dawnego, gruntowanie przebudowanego oddziału ginekologiczno-położniczego oraz dobudowanego, nowego skrzydła. Inwestycja kosztowała ponad 45 mln złotych. – Uważam, że to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, bo powstał nowoczesny obiekt, dzięki któremu realnie poprawi się dostęp pacjentów do usług zdrowotnych, warunki pracy medyków i jakość leczenia – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Na dawnym oddziale ginekologii został przeprowadzony generalny remont, który obejmował między innymi wymianę instalacji, wzmocnienie stropów, wymianę podłóg, drzwi, okien oraz odnowienie elewacji budynku. Prace objęły również podziemny łącznik pomiędzy pawilonem a głównym budynkiem lecznicy. Zagospodarowano również teren znajdujący się w sąsiedztwie Centrum Rehabilitacji. Zostały wybudowane drogi, miejsca postojowe i dla osób niepełnosprawnych. Wjazd do Centrum  Rehabilitacji znajduje się od strony ulicy Narutowicza, ale ulicami wewnętrznymi można przejechać też do bram od strony ulic Kopernika oraz Tochtermana.
Na razie, decyzją wojewody, Centrum Rehabilitacji pozostaje szpitalem tymczasowym o profilu covidowym. Kiedy ta sytuacja się zmieni będzie można rozpocząć przenoszenie oddziału rehabilitacji z ul. Giserskiej do nowego obiektu, w którym znajdą się 54 łóżka dla pacjentów. – Co bardzo ważne, w nowym kompleksie znajdą się nie tylko oddziały szpitalne, ale również poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne, takie jak  RTG i USG, a także gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne – podkreśla wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
Pomieszczenia obecnego Zakładu Rehabilitacji, który mieści się w głównym budynku szpitala mają zostać wykorzystane pod potrzeby oddziału wewnętrznego. Z kolei przy Giserskiej miasto planuje budowę hospicjum.

+48 48 361 51 00 +48 48 361 53 00