Budowa Centrum Rehabilitacji

Zgodnie z planem prowadzone są prace na budowie Centrum Rehabilitacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

W nowym budynku zostały już zakończone prace żelbetowe i murowe. Trwa montowanie instalacji elektrycznych, sanitarnych i wentylacyjnych.

Prowadzone są też prace elewacyjne. W 2019 roku zostanie zamknięty stan surowy nowego budynku Centrum Rehabilitacji, natomiast na 2020 rok zaplanowano prace wykończeniowe.

Natomiast w budynku dawnej ginekologii zdemontowano wszystkie stare instalacje, podłogi, część stropów, skute zostały stare tynki. Aktualnie w pawilonie trwają prace murowe.

Rozpoczęła się  budowa  dróg  dojazdowych, przy Centrum powstają również parkingi. Wjazd do centrum będzie odbywał się od strony ulicy Narutowicza, ale ulicami wewnętrznymi będzie można przejechać też do bram znajdujących się od strony ulic Kopernika oraz Tochtermana.

Planowane jest także stworzenie na zewnątrz placu rehabilitacyjno-rekreacyjnego z urządzeniami do ćwiczeń.

W Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego znajdować się będą oddziały rehabilitacyjne przeniesione z ulicy Giserskiej – łącznie 54 łóżka, a także Zakład Rehabilitacji, poradnie specjalistyczne, w tym: rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, urologiczna i inne, pracownie diagnostyczne, w tym RTG i USG, oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne.

Inwestycja ma zostać zakończona do października 2020 roku.