Zadzwoń
+48 48 361 51 00
Wyślij
wiadomość
Nawiguj
Jak dojechać?

Dar serca dla małych pacjentów

Dzięki hojności ludzi dobrego serca, poprawią się warunki pracy oddziału dziecięcego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac remontowo- modernizacyjnych. Ich koszt jest szacowany na ponad 325 tysięcy złotych, z czego 150 tysięcy złotych pochodzi ze zbiórki przeprowadzonej podczas balu charytatywnego zorganizowanego przez fundację „Lepsza Jakość Życia”. – Sama nazwa naszej fundacji wskazuje na to, że zależy nam właśnie na podnoszeniu jakości życia mieszkańców naszego regionu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Mam nadzieję, że kolejne bale charytatywne będą jeszcze większe – mówi założyciel fundacji Konrad Grzeszczyk.

– Każda złotówka przekazana na szpital, to pieniądze, które dobrze służą wszystkim mieszkańcom Radomia i regionu. Dziękuję za wsparcie i za deklarację dalszej chęci pomocy. Mam nadzieję, że to będzie długofalowa współpraca – powiedział, podczas symbolicznego przekazania zebranych przez fundację pieniędzy, wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Remont i modernizacja pozwoli na optymalne wykorzystanie pomieszczeń oddziału. Pod potrzeby oddziału zostanie zaadaptowana część korytarza przy wejściu do budynku, dzięki czemu będzie powiększona dotychczasowa izba przyjęć. – Przede wszystkim będziemy mieli salę obserwacyjną, na której w dużo lepszych warunkach będzie można zajmować się pacjentami nie wymagającymi dłuższego pobytu. Uzyskamy też nowe pomieszczenia na gabinet USG – mówi kierownik oddziału Dziecięcego Zbigniew Dziwisz. Po remoncie oddział uzyska także oddzielne wejście.

Na Oddziale Dziecięcym leczeni są pacjenci w wieku od 0 do 18 lat. Oddział jest podzielony na dwa odcinki – dzieci młodszych i starszych, na których łącznie jest 28 łóżek. W 2018 roku na oddziale udzielono 1781 świadczeń medycznych.

Przypomnijmy, że w tym roku z budżetu miasta na inwestycje w szpitalu została przeznaczona kwota 34 milionów złotych.

Fundusze Europejskie, Program Regionalny

Kontakt

Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego

ul. Lekarska 4
26-610 Radom
+48 48 361 51 00 +48 48 361 53 00

Kontakt