Zasady przyjęć pacjentów od 28 września 2020 r.

Od 28 września 2020 r. Pacjenci proszeni są o zgłaszanie się na Szpitalny Oddział Ratunkowy do przyjęć planowych w następujących godzinach:

7:30-8:30 do przyjęcia na oddziały: chirurgii ogólnej, chirurgii szczękowo-twarzowej i kardiologii,

8:30-9:30 do przyjęcia na oddziały: chirurgii naczyniowej, neurologii i urologii,

9:30-10:30 do przyjęcia na oddziały: nefrologii, ortopedii i dermatologii.

Pacjent zakwalifikowany do leczenia planowego zgłasza się do SOR z własną maseczką ochronną we wcześniej ustalonym terminie.

Wypełnia ankietę wstępnej kwalifikacji pacjenta (można ją wcześniej pobrać ze strony internetowej szpitala i przynieść już wypełnioną).

Przechodzi wstępny triage prowadzony przez personel medyczny SOR (pomiar temperatury ciała, oznaczenie saturacji krwi tlenem i liczby oddechów na minutę).

Następnie pacjent jest badany przez lekarza z oddziału szpitalnego, na który ma zostać przyjęty; zależnie od danych z ankiety wstępnej kwalifikacji oraz wyników badania lekarskiego, lekarz ten decyduje o przyjęciu pacjenta do oddziału lub o odroczeniu przyjęcia (wyznacza nową datę przyjęcia) – wówczas kieruje pacjenta do lekarza POZ.

Pacjenci kierowani do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego ze skierowaniem innym niż potwierdzona COVID-19 badani i diagnozowani będą przez lekarza dyżurnego SOR.

Pacjent przyjmowany do oddziału szpitalnego pozostawia swoje ubranie w SOR.