Zadzwoń
+48 48 361 51 00
Wyślij
wiadomość
Nawiguj
Jak dojechać?

Kardiolodzy z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego operowali pacjenta zakażonego koronawirusem.

Zabieg  przeprowadzony u  pacjenta z potwierdzonym zakażeniem jest pionierski na  Mazowszu. Jego przeprowadzenie było konieczne,  ponieważ pacjent mógł umrzeć – podkreśla  dr n. med. Wojciech Dworzański, kierownik Pracowni Hemodynamiki w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Pacjent, mieszkaniec powiatu grójeckiego (wiek ponad 70 lat)trafił do szpitala w Radomiu w nocy z wtorku na środę z objawami ostrego zespołu wieńcowego z powikłanym wstrząsem kardiologicznym. Zabieg został wykonany przez zespół specjalistów Zakładu Hemodynamiki RSZS  i  polegał na wykonaniu zabiegu koronarografii, a następnie angioplastyki tętnicy wieńcowej.

Zasadnicza zmiana w przebiegu zabiegu dotyczyła konieczności zachowania bezwzględnego reżimu epidemiologicznego. Konieczne było zabezpieczenie zespołu operującego przed zarażeniem wirusem. W takiej sytuacji niezbędne było oczywiście zapewnienie personelowi kombinezonów i ubrań ochronnych. Zastosowane środki ochrony nie mogły w żaden sposób wpływać na przebieg operacji i  na precyzję wykonania zabiegu – podkreśla dr Wojciech Dworzański.

Operacja się udała, pacjent w stanie stabilnym ciężkim  przebywa pod opieką lekarzy i pielęgniarek  oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Fundusze Europejskie, Program Regionalny

Kontakt

Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego

ul. Lekarska 4
26-610 Radom
+48 48 361 51 00 +48 48 361 53 00

Kontakt