Ortopedzi operowali 105. latkę

Zespół lekarzy Oddziału Ortopedyczno – Urazowego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego pod kierownictwem dr.n.med. Marka Kwaczyńskiego
przeprowadził zabieg wszczepienia endoprotezy bipolarnej 105-  letniej pacjentce.

Pani Marianna ma 105 lat, na Oddział Ortopedii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego została przyjęta z wieloodłamowym  przezkrętarzowym złamaniem kości udowej.  Kierownik Oddziału dr.n. med. Marek Kwaczyński przyznaje, że tego typu złamania zdarzają się dosyć często u osób w wieku starszym, na uwagę zasługuje natomiast zastosowana nowoczesna metoda leczenia 105 letniej pacjentki. – Podejmując decyzję o metodzie leczenia, biorąc  pod uwagę wiek pacjentki i jej stan zdrowia, postanowiliśmy zrezygnować z  tradycyjnego zespolenia tkanek i  założyć protezę bipolarną uważając, że zastosowanie tej  bardzo nowoczesnej metody przyspieszy rekonwalescencję, umożliwi pacjentce siedzenie bez bólu, poruszanie nogami, czy chodzenie – mówi Doktor Marek Kwaczyński. Przyznaje, że  zastosowanie protezy bipolarnej było w przypadku Pani Marianny  najlepszym możliwym rozwiązaniem. Operacja przebiegła pomyślnie, 105-letnia Pani Marianna już w pierwszej dobie po zabiegu wykonywała pierwsze ćwiczenia, była  też pionizowana przy łóżku. Pacjentka po opuszczeniu Oddziału Ortopedyczno- Urazowego  szpitala przy Tochtermana będzie wymagała rehabilitacji, dlatego też  Doktor  Kwaczyński podjął starania o umieszczenie Pani Marianny w Zakładzie Opieki Długoterminowej Radomskiego Szpitala  Specjalistycznego.

– Pacjenci po tego typu zabiegach wymagają 24 godzinnej opieki, nie każda rodzina może  ją zapewnić, dlatego też uważam, że w  sytuacji Pani Marianny najlepszym wyjściem będzie  zapewnienie jej specjalistycznej opieki w naszym Zakładzie- mówi Doktor Kwaczyński.

Zespół lekarzy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego pod kierownictwem dr.n. med. Marka Kwaczyńskiego podczas zabiegu.