Poradnie Specjalistyczne wznawiają stopniowo działalność

Od dnia 1 czerwca b.r. Poradnie Specjalistyczne Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Lekarskiej wznawiają – w ograniczonym zakresie – działalność.

Przyjmowani będą pacjenci pierwszorazowi oraz pacjenci, którzy w opinii lekarza wymagają pilnej konsultacji osobistej, a którzy w terminach planowanych wizyt w okresie od marca do końca maja  ze względu na zawieszenie działalności nie mieli udzielonych świadczeń.

Planujemy stopniowe uruchamianie pracy Poradni w następującej kolejności:

Od 1 czerwca 2020 r.poradnie:
Alergologiczna dla dzieci i Dorosłych,
Pulmonologiczna dla dzieci,
Neurologiczna dla dzieci,
Endokrynologiczna dla dzieci,
Okulistyczna dla dzieci,
Skórno-Wenerologiczna,
Neurologiczna dla dorosłych,
Diabetologiczna dla dorosłych,
Endokrynologiczna dla dorosłych,
Laryngologiczna,
Reumatologiczna,
Urologiczna.

Od dnia 8 czerwca poradnie:
Okulistyczna dla dorosłych,
Kardiologiczna,
Gruźlicy, Chorób płuc i Alergii oddechowych dla dorosłych,
Gastroenterologiczna z pracownią endoskopową.

Utrzymujemy wstrzymanie do odwołania przyjęcia pacjentów w Poradniach:
Chirurgii ogólnej,
Chorób naczyń,
Proktologiczna,
Chorób piersi,
Ortopedyczna,
Hepatologiczna i Chorób Zakaźnych,
Stomatologiczne i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej
oraz te poradnie, w których przyjmują wyłącznie lekarze dyżurujący w
oddziałach szpitalnych Szpitala.

Teleporady, które realizowaliśmy dotychczas nadal zostaną utrzymane.

Pacjenci są zapisywani na konkretne wyznaczone godziny i będą wpuszczani do poradni maksymalnie 10 minut przed planowaną wizytą. Przed wejściem do poradni mają założyć czystą i świeżą maseczkę ochronną. Po wejściu do poradni mają obowiązkowo zdezynfekować ręce i  poddać się pomiarowi temperatury ciała (termometr bezdotykowy). Przeprowadzona też zostanie z nimi obowiązkowa ankieta epidemiologiczna.

W poczekalniach może przebywać jednoczasowo ograniczona liczba osób. Informacja o wyznaczonej liczbie osób znajduje się w każdej poczekalni. Jednocześnie prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od personelu oraz pozostałych pacjentów. Prosimy nie siadać na zaznaczonych krzesełkach, wyłączonych z użytkowania.

Rodzice z dziećmi do poradni dziecięcej wchodzą przez wejście główne od ul. Lekarskiej.

Zapisy na badania RTG codziennie od godziny 7:30 do 15:00 pod nr. telefonu 48 361 55 85 lub 48 361 52 62. Badania są zapisywane na konkretne godziny pomiędzy 8:00 a 10:00. Stopniowo uruchamiamy możliwość wykonywania badań diagnostycznych w naszym Laboratorium. Będziemy informować kiedy i na jakich zasadach
będzie można umówić się na badania