Światowy Dzień Chorego

Chrześcijanie od początku rozumieli, że chorzy są kimś wyjątkowym, że potrzebują pomocy, miłości i troski – mówił w homilii na Światowy Dzień Chorego bp Piotr Turzyński. Uroczyste obchody odbyły się W dniu 11 lutego 2020 roku  w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Obchody Światowego Dnia Chorego odbyły się po raz 28. Biskup Piotr Turzyński przewodniczył Mszy Świętej i odwiedził chorych na oddziałach neurologii, urologii i chirurgii naczyniowej. Na mszę świętą w kaplicy miejskiej lecznicy przybyli pacjenci, ich rodziny oraz personel medyczny. W homilii bp Piotr Turzyński wspomniał postać św. Bernadety Soubirous, której w 1858 roku objawiła się Matka Boża w Lourdes. Po mszy świętej biskup odwiedził pacjentów oddziałów neurologii, urologii i chirurgii naczyniowej.