Święto Pielęgniarek i Położnych

W dniu 17 maja 2019 roku w Teatrze Powszechnym w Radomiu odbyły się  uroczystości Dnia Pielęgniarki i Położnej. Święto było okazją do podziękowań, życzeń oraz przyznania wyróżnień i nagród pielęgniarkom i położnym. Tradycyjnie rozstrzygany jest również konkurs Kryształowy czepek. W 2019 roku jego tematem było: Pielęgniarka jako osoba twórcza. W gronie laureatek Kryształowego czepka znalazła się Dorota Zarzycka położna Oddziału Ginekologiczno- Położniczego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, która otrzymała nominację od koleżanek z oddziału, na którym pracuje aktualnie i pielęgniarek ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego RSZS. Wyróżnienie dla pielęgniarskiej kadry kierowniczej otrzymała natomiast Dorota Szczepanowska, przełożona pielęgniarek Poradni Specjalistycznych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nominację otrzymała od koleżanek z Radomskiego Centrum Onkologii. Nagrodzone Panie podkreślały, że wyróżnienia jakie otrzymały są dla nich niezwykle cenne, ponieważ o ich przyznaniu decydują same pielęgniarki i położne.