Unijne pieniądze dla szpitala

Ponad 5 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej trafi do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. To pieniądze przeznaczone m.in. na zakup nowoczesnej aparatury medycznej. Umowy w sprawie dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego podpisali dzisiaj Dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna i marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego Radomski Szpital Specjalistyczny otrzyma ponad 5,3 mln złotych. Pieniądze zostały przyznane na zakup specjalistycznego sprzętu dla poradni kardiologicznej, gastroenterologicznej, a także poradni dla dzieci i młodzieży. Dofinansowanie zostanie przeznaczone także na przebudowę pomieszczeń i wyposażenie Centralnej Sterylizatorni, w której dezynfekcji będą poddawane narzędzia wykorzystywane w szpitalu. Wartość całego projektu wynosi ponad 10,2 mln złotych. – Zarówno zakup sprzętu, jak i budowa sterylizatorni są dla szpitala bardzo ważne. Cieszymy się, że marszałek widzi te potrzeby. Zresztą to już nie pierwsze dofinansowanie jakie otrzymaliśmy. W ten sposób systematycznie możemy poprawiać jakość świadczonych usług – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Dofinansowanie w kwocie ponad 6,8 mln zł otrzyma też Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie. Pieniądze są przeznaczone m.in. na doposażenie bloku operacyjnego, szpitalnego oddziału ratunkowego, oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddziału chirurgii ogólnej i oddziału chorób płuc.

Pieniądze przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, łącznie ponad 2,8 mln zł, trafi także do placówek w Zwoleniu i Lipsku.