Zasady przyjęć oraz wpisywania na listę oczekujących
do oddziałów szpitalnych radomskiego szpitala specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego.
- Świadczenia zdrowotne udzielane są w oddziałach szpitalnych.
- W przypadku niemożności udzielenia świadczenia zdrowotnego w dniu zgłoszenia, pacjentowi wyznacza się termin przyjęcia.
- Zapisy pacjentów do oddziałów szpitalnych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku.
- Zapisy do oddziałów dokonywane są osobiście lub telefonicznie.
- Przy zapisie osobistym pacjent przedstawia skierowanie oraz dowód osobisty.
- Przy zapisie telefonicznym pacjent podaje imię, nazwisko, numer PESEL, datę wystawienia skierowania oraz imię i nazwisko lekarza kierującego. Pacjenci zapisujący się telefonicznie są proszeni o osobiste zgłoszenie w dowolnym terminie, w celu uzupełnienia danych.
- Pacjent, który nie jest objęty planem leczenia, podlega wpisaniu na listę oczekujących. Zgodnie zapisami Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tj. Dz. U. Z 2008 r. Nr 164, poz. 1027 ze zm.) a w szczególności:
- art. 20 ust. 9, który stanowi, że w przypadku niemożności skorzystania ze świadczeń zdrowotnych w wyznaczonym terminie lub rezygnacji ze świadczeń, pacjent zobowiązany jest powiadomić o tym fakcie Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego;
- art. 20 ust. 10, który stanowi, że w celu otrzymania jednego świadczenia opieki zdrowotnej na podstawie skierowania, pacjent może się wpisać się na jedną listę oczekujących u jednego świadczeniodawcy.
- Pacjent wpisany na listę oczekujących, wypełnia Oświadczenie o znajomości zasad wpisu na listę oczekujących.
- Pacjent rezygnujący z przyjęcia w wyznaczonym terminie, niezwłocznie informuje o tym fakcie oddział, nie później jednak niż na 10 dni przed wyznaczonym terminem, zgodnie z treścią Oświadczenia o znajomości zasad wpisu na listę oczekujących.